Vilniaus filialas - VILNIUS, LAISVĖS PROSPEKTAS 37/101

Šalčininkų filialas - ŠALČININKAI, VILNIAUS G.45-21

+370 652 94 454

Darbo laikas

I-V 8:00—19:00 VI 9:00—16:00

Susisiekite

+370 652 94 454

Užsirašyk vizitui

Iki tobulos šypsenos tik vienas paspaudimas!

Susisiekite

+370 652 94 454

Darbo laikas

I-V 8:00—19:00 VI 9:00—16:00

Užsirašyk vizitui

Iki tobulos šypsenos tik vienas paspaudimas!

Protezavimas

Dantys protezuojami tam, kad vėl galėtų atlikti kramtymo funkciją.

Dantų protezavimas – speciali medicinos sritis, susijusi su dantų atstatymu atvejais, kai dantų trūksta ar yra stipriai pažeisti. Svarbiausias dantų protezavimo prioritetas – prevencija, tai – kompleksiniai papildai, burnos ertmės struktūrų priežiūra, o taip pat geresnė gyvenimo kokybė turint sveiką burnos ertmę.

Dantų protezavmas nėra vien estetika. Taipogi yra sverbūs ir funkcinis protezavimas – tai reiškia, kad dantų protezai turi padėti skleisti garsus (fonacija), kramtyti maistą (kramtymas) ir apsaugoti žandikaulį nuo dantų griežimo (bruksizmas).

Žandikaulio sąnarys, kramtymo raumenys, dantys ir dantis laikantis įtaisas sudaro visumą. Tam, kad protezuojant dantis būtų tinkamai sureguliuoti protezai, išmatuojama kaukolės apimtis ir žandikaulio pozicija. Darbą apsunkina veido lankas.

Atlikus šiuos darbus, dantų specalistas įdeda protezų modelį į artikuliatorių. Šis mechanizmas imituoja jūsų žandikaulį ir žandikaulio sąnarį. Tam tikrais atvejais taisyklingas žandikaulio sąkandis ir pozicija apskaičiuojami kompiuterio – aksiografijos pagalba. Visa tai padeda atkurti harmoningą dantų išsidėstymą ir tokiu būdu išvengti daugybės šlifavimo darbų ir sudėtingų kopijų.

Išimami dantų protezai

Kuris nėra matęs dirbtinių dantų stiklinėje vandens ant naktinio stalelio?

Kai dar buvome vaikai, mums tai atrodė labai įdomu ir šiek tiek baisu, tačiau tie laikai jau seniai praeityje. Fiksuojami ir išimami dantų protezai stipriai skiriasi. Išimami dantų protezai gali būti skirstomi į dalinius ir pilnus dantų protezus.

Atsižvelgiant į galimybę išimti dantų protezus, reikėtų atskirti „esant reikalui išimamus” ir klasikinius išimamus dantų protezus. „Esant reikalui” reiškia, kad dantų protezus gali išimti tik odontologas, kadangi šie prie likusių dantų yra pritvirtinti varžtais ar strypeliais.

Išimamų dantų protezų dienos jau suskaičiuotos. Šiais laikais burnos ertmę galima atstatyti į pradinę jos būklę. Dantų implantų ir protezų dėka, kurie yra patikimai pritvirtinami žandikaulyje ir spaudimą patiriančiose srityse, įdėklai ir prastai įdėti dantų protezai tapo atgyvena.

Didžiausia išimamų dalinių protezų trūkumas – apkrova, tenkanti likusiesioms atraminėms vietoms. Tiesa, kad specialių techninių konstrukcijų dėka ši apkrova gali būti minimaliai sumažinta, tačiau nelaimei, jos neįmanoma visiškai pašalinti.

Protezus prilaikantys dantys pamažu gauna vis didesnę apkrovą, o galiausiai, protezams išsiskleidus, jų netenkama.

Deja, daugelis pacientų pripranta prie savo vis didėjančių gomurių nešiojant dalinius, o vėliau pilnus dantų protezus. Galiausiai gomurys būna visiškai uždengtas, o burnos gleivinė negali atlikti savo funkcijos. Pacientas nebejaučia skonio ir turi su tuo susitaikyti.

Mūsų nuomone, dalinius arba pilnus dantų protezus turėtų nešioti:
– Labai seni pacientai.
– Prastą sveikatą turintys pacientai.
– Laikinas problemos sprendimas.

Fiksuojami dantų protezai

Fiksuotas reiškia, kad dantų protezų, jų nesulaužęs, iš burnos negali išimti net odontologas. Dantų protezą žandikaulyje paprastai laiko šeši implantai. Naudojant tik keramines medžiagas įmanoma turėti dantis, kurie atrodytų kaip tikri. Naujieji jūsų dantys neturėtų išsiskirti iš kitų dantų. Kad paslėptų metalinį keramikinių/metalinių karūnėlių pagrindą, specialistas privalo naudoti matinį (baltą) sluoksnį. Tokiu atveju dantys tampa pilkšvi. Nešiojant keramikinius dantų protezus taip nenutinka, nes spalvą dantims suteikia keli sluoksniai, kurių viršutinis yra peršviečiamas, visai, kaip natūralių dantų. Fiksuojamus protezus reikia valyti, prižiūrėti kaip ir natūralius dantis.

Fiksuojamų dantų protezų tipai:

  • Vainikėliai, įklotai/užklotai, kultiniai įklotai, laminatės, tilteliai, fiksuoti protezai ant implantu, fiksuoti protezai su užraktais

Paslaugos

Profesionali burnos higiena

Kas yra profesionali burnos higiena?

Profesionali burnos higiena tai procedūra, atliekama burnos ertmėje: dantų apnašų ir akmenų šalinimas, gydomųjų (fluoro ir kt.) preparatų aplikacijos, dantų ir plombų paviršiaus poliravimas.

Estetinis plombavimas

Kas yra estetinis dantų plombavimas?

Estetinis plombavimas – tai plombavimas, kurio metu pilnai atstatoma teisinga danties anatominė forma, spalva, padėtis ir funkcija.

Implantacija ir jos sėkmingumas

Kas yra dantų implantai?

Dantų implantas – natūralios danties šaknies pakaitalas, titaninis varžtelis, kuris chirurginiu būdu įsukamas į žandikaulį vietoje iškritusio ar pašalinto danties šaknies. Didelis dantų implantų pranašumas, kad padeda atkurti prarastus dantis nešlifuojant ir papildomai neapkraunant šalia esančių dantų.

Protezavimas

Kas yra dantų protezavimas?

Dantų protezavimas yra speciali medicinos sritis, susijusi su dantų atstatymu tais atvejais, kai dantų trūksta ar jie yra stipriai pažeisti.

Chirurginis dantų gydymas

Kas yra chirurginis dantų gydymas?

Chirurginis dantų gydymas tai plati odontologijos sritis. Jis apima - dantų implantaciją, sudėtingą dantų rovimą, protinių (retinuotų) dantų šalinimą, dantų šaknų rezekcijas, amputacijas, cistų šalinimą, pūlinių atvėrimą ir kt. operacijas.

Dantų šaknų kanalų gydymas

Kas yra endodontinis gydymas?

Endodontija tai odontologijos sritis, kuri specializuojasi danties šaknies kanalų gydyme. Pagrindinis endodontinio gydymo tikslas – sunaikinti mikroorganizmus šaknies kanalų sistemoje, ir apsaugoti dantį bei aplinkinius audinius nuo infekcijos