Estetinis plombavimas – tai procedūra, kurios metu sluoksnis po sluoksnio atstatomi pažeisti dantys. Jei niekada neturėjote gražių dantų ar dėl vienų ar kitų priežasčių jų netekote, neverta nusiminti: šis gydymo būdas leis turėti tokius dantis, kokių norite.
Estetinis plombavimas tinka įvairiais dantų pažeidimų atvejais: jei dantys nuskilę, nutrupėję, nudilę, išretėję ar pažeisti karieso. Tai puikus būdas padailinti dantų formą, užtaisyti tarpus tarp dantų ar atstatyti traumų metų pakitusią dantų išvaizdą. Estetinis plombavimas taikomas ir tuo atveju, kai dantys pagelsta ar paruduoja arba senos dantų plombos pakeičia spalvą ir norima, kad jų spalva nebesiskirtų nuo natūralių dantų spalvos.
Estetinis aspektas jūsų neįtikina, atkreipkite dėmesį į tai, kad dantų plombavimas yra reikšmingas ir dėl kitų priežasčių. Jei pažeisti dantys nėra gydomi, jie irsta. Kai emalis nėra apsaugotas, dantys – pasidaro ne tik jautrūs ir skausmingi, bet ir neatsparūs bakterijoms, kas sukelia įvairias dantų ligas. Plombavimo metu pagerinama taipogi kramtymo kokybė.
Didžiausias estetinio plombavimo privalumas yra tas, kad nėra gadinamos sveikos danties dalys (pvz. nėra šlifuojami). Atvirkščiai, stengiamasi palikti kiek įmanoma daugiau natūralių danties audinių, dėl to dantys lieka gyvybingi. Plombavimo medžiagos labai panašios į natūralius danties audinius, o jų įvairovė – itin didelė, tad yra galimybė atkurti individualią danties išvaizdą (derinant spalvą, blizgesį, formą bei kitus danties bruožus). Kompozicinės medžiagos – kokybiškos ir ilgaamžės, tad rezultatas – tvirti, blizgantys ir natūraliai atrodantys dantys.
Procedūra yra neskausminga, o gydymas ilgai netrunka, paprastai pakanka vieno ar dviejų vizitų. Yra galimybė vieno vizito metu atkurti 4-6 dantis. Adaptacinis periodas taip pat nekelia ypatingų problemų. Galimas nedidelis diskomfortas (dantenų maudimas, paraudimas, nežymus kraujavimas ar dantų jautrumas), bet visi šie požymiai neturėtų trukti ilgiau nei dvi savaites.
Klaidingai manoma, kad estetinis plombavimas yra atliekamas tik priekiniams dantims. Šis gydymo būdas taikomas ir krūminiams dantims, atkuriant jų natūralią formą. Skiriasi nebent gydymo tikslas: krūminiai dantys plombuojami ne tiek dėl estetiškumo, kiek dėl kramtymo kokybės. Kai kuriais atvejais estetinis plombavimas nėra atliekamas (pvz.: jeigu pažeidimas yra giliai po dantenomis, jei pažeista danties šaknis ar beveik nelikę danties vainiko audinių). Bet kokiu atveju pirmiausia reikia kreiptis į gydytoją odontologą, nes tik jis gali geriausiai įvertinti dantų būklę bei paskirti tinkamiausią gydymą.
Dantys, kurie buvo tvarkomi estetinio plombavimo metu, nereikalauja ypatingos priežiūros. Vienintelė rekomendacija – plombavimo dieną nevalgyti dažančių produktų ir laikytis elementarios burnos higienos taisyklių: kiekvieną rytą ir vakarą valyti dantis, naudoti tarpdančių siūlą bei burnos skalavimo skystį. Rekomenduojama nenaudoti kieto dantų šepetėlio bei abrazyvinių medžiagų turinčių dantų pastų (dantys gali prarasti blizgesį, o nupoliruoto danties paviršius bus suardytas). Svarbu reguliariai lankytis pas dantų priežiūros specialistą, nes estetinio plombavimo metu įdėtos plombos turi būti poliruojamos. Nepamirškite, kad profesionali burnos ertmės higiena – geriausia profilaktika nuo bet kokių dantų ligų. Svarbiausia, kad dantų ligos būtų diagnozuojamos laiku.
Paslaugos
Profesionali burnos higiena
Kas yra profesionali burnos higiena?
Profesionali burnos higiena tai procedūra, atliekama burnos ertmėje: dantų apnašų ir akmenų šalinimas, gydomųjų (fluoro ir kt.) preparatų aplikacijos, dantų ir plombų paviršiaus poliravimas.
Estetinis plombavimas
Kas yra estetinis dantų plombavimas?
Estetinis plombavimas – tai plombavimas, kurio metu pilnai atstatoma teisinga danties anatominė forma, spalva, padėtis ir funkcija.
Implantacija ir jos sėkmingumas
Kas yra dantų implantai?
Dantų implantas – natūralios danties šaknies pakaitalas, titaninis varžtelis, kuris chirurginiu būdu įsukamas į žandikaulį vietoje iškritusio ar pašalinto danties šaknies. Didelis dantų implantų pranašumas, kad padeda atkurti prarastus dantis nešlifuojant ir papildomai neapkraunant šalia esančių dantų.
Protezavimas
Kas yra dantų protezavimas?
Dantų protezavimas yra speciali medicinos sritis, susijusi su dantų atstatymu tais atvejais, kai dantų trūksta ar jie yra stipriai pažeisti.
Chirurginis dantų gydymas
Kas yra chirurginis dantų gydymas?
Chirurginis dantų gydymas tai plati odontologijos sritis. Jis apima - dantų implantaciją, sudėtingą dantų rovimą, protinių (retinuotų) dantų šalinimą, dantų šaknų rezekcijas, amputacijas, cistų šalinimą, pūlinių atvėrimą ir kt. operacijas.
Dantų šaknų kanalų gydymas
Kas yra endodontinis gydymas?
Endodontija tai odontologijos sritis, kuri specializuojasi danties šaknies kanalų gydyme. Pagrindinis endodontinio gydymo tikslas – sunaikinti mikroorganizmus šaknies kanalų sistemoje, ir apsaugoti dantį bei aplinkinius audinius nuo infekcijos