Vilniaus filialas - VILNIUS, LAISVĖS PROSPEKTAS 37/101

Šalčininkų filialas - ŠALČININKAI, VILNIAUS G.45-21

+370 652 94 454

Darbo laikas

I-V 8:00—19:00 VI 9:00—16:00

Susisiekite

+370 652 94 454

Užsirašyk vizitui

Iki tobulos šypsenos tik vienas paspaudimas!

Susisiekite

+370 652 94 454

Darbo laikas

I-V 8:00—19:00 VI 9:00—16:00

Užsirašyk vizitui

Iki tobulos šypsenos tik vienas paspaudimas!

Chirurginis dantų gydymas

Kada ir kodėl reikia ištraukti dantį?

Dantų šalinimo priežastys gali būti labai įvairios. Svarbiausia, žinoma, – kuo greičiau pašalinti visus gydymui netinkamus sugedusius dantis. Pacientai dažnai delsia, atidėlioja šią procedūrą ir dažnai kreipiasi tik tada, kai pradeda skaudėti. Žmonės taip elgdamiesi tik dar labiau pasunkina situaciją. Stipriai sugedusias dantų šaknis yra daug sunkiau pašalinti, o dantų traukimas gali užtrukti ilgiau, nei atlikus tai laiku. Be to, sugedęs ir netaisomas dantis – infekcijos šaltinis organizme, kuris gali virsti rimtesnių ligų priežastimi: burnos ar veido pūlinio išsivystymu; žandikaulio cistos atsiradimu. Tokios ligos reikalauja sudėtingesnio ir ilgesnio chirurginio gydymo. Negydomi dantys tampa blogo kvapo iš burnos priežastimi.
Dantys taip pat šalinami ortodontiniu tikslu, kai pacientas turi sąkandžio problemų, dantys atsikišę, o žandikaulis yra per mažas ir jame netelpa visi dantys. Tokius pacientus pirmiausia konsultuoja gydytojas ortodontas, kuris ir nusprendžia, ar reikia šalinti sveikus, tačiau netelpančius žandikaulyje dantis.
Taip pat tenka šalinti ir neišdygusius ar pusiau išdygusius dantis. Dažniausiai tai yra tretieji krūminiai (protiniai) dantys. Jeigu protiniai dantys yra nors šiek tiek pradygę, o atlikus rentgenogramą matosi, kad jie yra „užstrigę“ kaule ir niekada negalės normaliai išdygti, juos taip pat būtina išrauti, nes kitu atveju pacientas negali gerai išsivalyti tokiuų dantų, o tai lemia kaulo tirpimą bei karieso vystymąsi gretimuose dantyse. Taip pat gali išsivystyti labai skausminga aplinkinių dantenų uždegimo reakcija – perikoronaritas.
Pasiruošimas prieš raunant dantį

Išskirtinio pasiruošimo danties traukimo procedūrai nereikia. Jeigu pacientas vartoja vaistus nuo sisteminių ligų, būtina apie tai informuoti gydytoją prieš raunant dantį. Dažniausiai vartojami vaistai (nuo padidėjusio kraujo spaudimo, širdies darbą gerinantys medikamentai) nesukelia keblumų traukiant dantį. Pacientui, vartojančiam kraują skystinančių vaistų, sergančiam onkologine liga ar turinčiam kitų rimtesnių sveikatos sutrikimų, besilaukiančiai moteriai dantis ne visada gali būti traukiamas. Tokiu atveju konsultuojamasi su tos srities gydytoju, pacientas paruošiamas ir tik tuomet galima saugiai atlikti chirurginę procedūrą.
Kaip atliekama danties rovimo procedūra?

Pirmiausia paciento klausiama, ar nėra jokių apribojimų procedūrai. Įsitikinus, kad galima saugiai tęsti procedūrą, atliekamas nuskausminimas. Vienintelis skausmas, kurį jaučia pacientas, – adatos dūris. Šiuolaikinės adatos yra labai plonos ir nesukelia didelio diskomforto dūrio metu. Nuskausminamieji vaistai užtikrina efektyvią nejautrą apie 2–3 valandas po injekcijos. Skausmo jutimai šiuo metu visiškai pašalinami.
Po nuskausminimo specialiais instrumentais (replėmis ir elevatoriais), dantis pradedamas iš lėto judinti. Jeigu dantis turi kelias šaknis, pirmiausia jos yra padalinamos ir šalinamos kiekviena atskirai. Taip maksimaliai sumažinama naudojama jėga, išsaugomas aplinkinis kaulas bei dantenos.
Pašalinus dantį, alveolė (likusi ertmė kaule) išvaloma nuo svetimkūnių, uždegiminių masių ir palaukiama, kol ji užsipildys krauju. Krešulys yra tarsi barjeras, saugantis kaulą nuo išorės veiksnių ar uždegimo.
Po traukimo pacientas gali jausti silpną ar vidutinio stiprumo skausmą, kuris visiškai kontroliuojamas geriamais vaistais nuo skausmo, tačiau dažniausiai po paprasto danties traukimo nuskausminamųjų vaistų vartoti neprireikia.
Neišdygusių ar pusiau išdygusių protinių dantų šalinimas reikalauja danties šalinimo operacijos. Jos metu atkeliama gleivinė, nugręžiamas kaulas aplink užstrigusį dantį ir jis yra pašalinamas. Toks gydymas turėtų būti suplanuojamas iš anksto, nes po tokios procedūros atsiranda patinimas, reikia vartoti antibiotikus, rekomenduojamas ramesnis režimas.
Ką artimiausiu laiku po danties išrovimo reikėtų vengti daryti?

Po danties traukimo duodamas sukąsti marlinis tamponėlis, jį sukandus, reikia laikyti 20–30 min. Porą valandų po procedūros – nevalgyti. Tą pačią dieną nevartoti karšto maisto bei karštų gėrimų. Taip pat – neskalauti burnos. Visos šios atsargos priemonės reikalingos krešuliui išsaugoti alveolėje. Kitą dieną burną galima skalauti antiseptiniais tirpalais.
Jei dantis buvo pašalintas operuojant, operuotą vietą patariama šaldyti, kad sumažėtų patinimas. Taip pat reikia vartoti gydytojo išrašytus vaistus.
Kokios gali kilti komplikacijos išrovus dantį?

Dažniausiai pasitaikanti komplikacija – alveolitas. Nesilaikant režimo, iš alveolės pasišalina krešulys. Tuomet atsiranda nuolatinis maudžiantis skausmas traukimo vietoje, kuris plinta ir į aplinkines sritis. Ši komplikacija yra lengvai suvaldoma. Alveolė iš naujo išgramdoma ir palaukiama, kol prisipildo krešuliu. Skiriamas toks pat režimas, kaip po danties traukimo, bei vaistai nuo skausmo ar uždegimo.

Vienas iš sudėtingesnių chirurginio dantų gydymo procedūrų – protinių dantų šalinimas. Protiniai dantys dažniausiai pažeidžiami karieso, kadangi šie dantys sunkiai pasiekiami ir išvalomi. Šie dantys dažnai pasižymi apsunkintu dygimu, dėl ko išsivysto aplinkinių audinių uždegimas ir skausmas. Be šių patologinių reiškinių protiniai dantys gali sukelti šias komplikacijas:

  • Protinių ir gretimų dantų kariesą;
  • Dantų ir žandikaulių skausmus;
  • Apsunkinti išsižiojimą;
  • Veido audinių patinimą;
  • Iškreipti taisyklingą dantų padėtį;
  • Apie dantį esančių minkštųjų audinių uždegimus;
  • Aplinkinio kaulo ir gretimų dantų šaknų rezorbciją;

Paslaugos

Profesionali burnos higiena

Kas yra profesionali burnos higiena?

Profesionali burnos higiena tai procedūra, atliekama burnos ertmėje: dantų apnašų ir akmenų šalinimas, gydomųjų (fluoro ir kt.) preparatų aplikacijos, dantų ir plombų paviršiaus poliravimas.

Estetinis plombavimas

Kas yra estetinis dantų plombavimas?

Estetinis plombavimas – tai plombavimas, kurio metu pilnai atstatoma teisinga danties anatominė forma, spalva, padėtis ir funkcija.

Implantacija ir jos sėkmingumas

Kas yra dantų implantai?

Dantų implantas – natūralios danties šaknies pakaitalas, titaninis varžtelis, kuris chirurginiu būdu įsukamas į žandikaulį vietoje iškritusio ar pašalinto danties šaknies. Didelis dantų implantų pranašumas, kad padeda atkurti prarastus dantis nešlifuojant ir papildomai neapkraunant šalia esančių dantų.

Protezavimas

Kas yra dantų protezavimas?

Dantų protezavimas yra speciali medicinos sritis, susijusi su dantų atstatymu tais atvejais, kai dantų trūksta ar jie yra stipriai pažeisti.

Chirurginis dantų gydymas

Kas yra chirurginis dantų gydymas?

Chirurginis dantų gydymas tai plati odontologijos sritis. Jis apima - dantų implantaciją, sudėtingą dantų rovimą, protinių (retinuotų) dantų šalinimą, dantų šaknų rezekcijas, amputacijas, cistų šalinimą, pūlinių atvėrimą ir kt. operacijas.

Dantų šaknų kanalų gydymas

Kas yra endodontinis gydymas?

Endodontija tai odontologijos sritis, kuri specializuojasi danties šaknies kanalų gydyme. Pagrindinis endodontinio gydymo tikslas – sunaikinti mikroorganizmus šaknies kanalų sistemoje, ir apsaugoti dantį bei aplinkinius audinius nuo infekcijos